Konstfabrikens Info

tfn 010 231 8200
info@taidetehdas.fi
Västra Alexandersgatan 1, 06100 Borgå

Mötes- och evenemangslokaler

Försäljning och marknadsföring

tfn 050 564 8776
myyntipalvelu@taidetehdas.fi (må-fr 9–16)

Susanne Dahlqvist
Verkställande direktör
tfn 040 587 3736
susanne.dahlqvist@taidetehdas.fi

Christel Toivo
Försäljningschef  (möten och evenemang)
tfn 045 343 9770
christel.toivo@taidetehdas.fi

Johanna Espo
Försäljningschef (möten och evenemang)
tfn 040 900 2323
johanna.espo@taidetehdas.fi

Aleksi Hakala
Tekniker
tfn 044 205 1394
aleksi.hakala@taidetehdas.fi

Ossi Saarikko
Tekniker
tfn 044 555 5521
ossi.saarikko@taidetehdas.fi

Borgå stads kulturtjänster

Konstfabriken, kulturevenemang och -verksamhet 

Susann Hartman
Chef för kulturtjänster (administration, bidrag)
tfn 040 550 4527
susann.hartman@porvoo.fi

Thomas Weissman
Kulturproducent (scenkonst)
tfn 040 489 9920
thomas.weissman@porvoo.fi

Eva-Rita Helin
Kulturinstruktör (bidrag, Studio uthyrning)
tfn 040 489 9599
eva-rita.helin@porvoo.fi

Henrik Lindqvist
Utställningskoordinator (utställningar och uthyrning av konstnärsarbetsrum)
tfn 040 489 1610
henrik.lindqvist@porvoo.fi

Tove Karlsson
Kulturkoordinator (kulturellt ungdomsarbete)
tfn 040 526 6640
tove.karlsson@porvoo.fi

Borgå stads turism- och marknadsföringsenhet

Konstfabrikens marknadsföring

Sari Myllynen
Turism- och marknadsföringschef 
tfn 040 706 1200
sari.myllynen@porvoo.fi

Tanja Peisala
Marknadsföringsplanerare
tfn 040 489 9802
tanja.peisala@porvoo.fi

Jan-Christian Forsman
Marknadsföringsplanerare
tfn 040 489 9810
jan-christian.forsman@porvoo.fi

Anna Stenius
Marknadsföringsplanerare
tfn 040 489 9803
anna.stenius@porvoo.fi

Katarina Broas
Evenemangsplanerare
tfn 040 489 1899
katarina.broas@porvoo.fi