Näyttelyt 2021

 

Porvoon Taidehalli

12.01.–31.1. Filippa Arrias & Pauliina Turakka Purhonen (Peruutettu koronatilanteen takia)

05.02.–28.02. 

02.03.–28.03. Aalto ARTS valokuvataiteen lopputyönäyttely 

05.03.–28.03. Jaakko Autio (Näyttely siirretty Taidetehtaan tehdas saliin*)

02.04.–25.04. Kholod Hawash & Saddam Jumaily

30.04.–23.05. Arto Korhonen, Reima Hirvonen ja Magnus Strandberg, installaatio

28.05.–29.08. Porvoon Triennaali

03.09.–26.09. Kristin Wiking & Nina Wager

01.10.–24.10. Christian Saldert, maalaus

29.10.–21.11. Jussi Pyky & Jussi Meuronen, piirustuksia & installaatio

26.11.–02.01.2022 Anssi Pulkkinen, veistos/installaatio

 

Galleria Fikka

05.03.–28.03. Aalto ARTS valokuvataiteen lopputyönäyttely 

02.04.–25.04. Maija Blåfield

30.04.–23.05. Petri Eskelinen

28.05.–29.08. Porvoon Triennaali

03.09.–26.09. Niina Mantsinen

01.10.–24.10. Simo Saarikoski

29.10.–21.11. Pohjoismaalainen taiteilija, osana Pro Artibus residenssiyhteistyötä

26.11.–02.01.2022 Erika Erre     

 

Kulma

12.01.–31.01. Hanna Räty, Raija Marttinen, Reija Palo-oja

05.03.–28.03. Aalto ARTS valokuvataiteen lopputyönäyttely

02.04.–25.04. Kholod Hawash & Saddam Jumaily, maalaus/tekstiili

30.04.–23.05. Arto Korhonen, Reima Hirvonen, Magnus Strandberg

28.05.–29.08. Porvoon Triennaali

03.09.–26.09. Kaija Mäenpää

01.10.–24.10. Jesse Avdeikov

29.10.–21.11. Ulpu Riikkonen

26.11.–02.01.2022. Melissa Sammalvaara, tekstiili



Menneet Näyttelyt

2020

Porvoon Taidehalli

10.01. – 02.02. Iisa Maaranen

07.02. – 01.03. Teemu Korpela

06.03. – 16.03. Saimi Suikkanen

09.06. – 30.08. Reima Nevalainen

04.09. – 27.09. Anna Niskanen

02.10. – 25.10. Ylva Holländer

30.10. – 22.11. Henna Jula

27.11. – 03.01.2021 Filippa Arrias & Pauliina Turakka Purhonen

Galleria Fikka

10.01. – 02.02. Maria Stereo

07.02. – 01.03. Jan Ijäs

06.03. – 16.03. Anna Reivilä

29.05. – 02.08. Päivi Hirsiaho

04.08. – 30.08. Anssi Kasitonni

04.09. – 27.09. Hannu Karjalainen

02.10. – 25.10. Heini Aho

30.10. – 22.11. Sampo Malin

27.11. – 20.12. Hanna Saarikoski

Kulma

10.01. – 02.02. Autismisäätiö ja Ateljee Eivor, maalaus: Joannis Clementides, Kaija Karvonen, Otto Kasvio, Timppa Lintunen, Piritta Niskanen, Riina Noro, Juhani Rusanen, Sakari Söderström, Markku Tolvanen ja Heljä Wiljander

07.02. – 01.03. Salla Laurinolli

06.03. – 16.03. Samuel Lehikoinen, Paula Korhonen, Kristiina Korjonen

09.06. – 30.08. Aura Hakuri

04.09. – 27.09. Lotta Ingman

02.10. – 25.10. Noora Ylipieti

30.10 - 22.11. Taidetehtaan Taiteilijat

27.11. – 20.12. Raija Marttinen, Reija Palo-oja, Hanna Räty