Näyttelyt 2022 

Porvoon Taidehalli

08.01.–30.01. Joel Sievers, maalaus

04.02.–27.02. Eveliina Hämäläinen, maalaus

04.03.–27.03. Kholod Hawash & Saddam Jumaily, maalaus/tekstiilitaide

01.04.–24.04. Pekko Vasantola, installaatio/veistos

29.04.–22.05. Inka Bell, paperiveistos/grafiikka

27.05.–28.08. Pekka & Teija Isorättyä, taiderobotit

02.09.–25.09. Mari Hokkanen, valokuva

30.09.–23.10. Klitsa Antoniou, mediainstallaatio

28.10.–20.11. Arto Korhonen, Reima Hirvonen & Magnus Strandberg

25.11.-08.01. Jaakko Autio

Galleria Fikka

08.01.–30.01. Jukka Hautamäki, video/elektroniikka

04.02.–27.02. Emma Peura, piirustus /grafiikka

04.03.–27.03. Minna Långström, dokumentaarinen video

01.04.–24.04. Kari Yli-Annala, video/installaatio/teksti

29.04.–22.05. Suvi Härkönen, veistos/installaatio

27.05–28.08. Elian Mikkola, video/filmiteos

02.09.–25.09. 

30.09.–23.10. Petri Eskelinen, veistos

28.10.–20.11. Tuija Teiska

25.11.-08.01. Marianne Siri

Galleria Kulma

08.01.–30.01. Aino Johansson & Siiri Haarla, vesiväri

04.02.–27.02. Aleksi Matikainen, maalaus

04.03.–27.03. Kholod Hawash & Saddam Jumaily, maalaus/tekstiilitaide

01.04.–24.04. Johanna Lindholm, maalaus

29.04.–22.05. Taju kankaalla -ryhmä

27.05.–28.08. Sanna Vakkilainen

02.09.–25.09. Sini Vihma

30.09.–23.10. Kaisa Nykänen

28.10.–20.11. Arto Korhonen, Reima Hirvonen & Magnus Strandberg

25.11.–08.01. Juha Forss


Menneet näyttelyt
2021

Porvoon Taidehalli

02.03.–17.04. Aalto ARTS valokuvataiteen lopputyönäyttely, 29.05.–29.08. Porvoon Triennaali, 03.09.–26.09. Ninni Wager & Kristin Wiking, 01.10.–24.10. Christian Saldert, 29.10.–21.11. Jussi Meuronen & Jussi Pyky, 26.11.–19.12. Anssi Pulkkinen

Galleria Fikka

29.05.–29.08. Porvoon Triennaali, 03.09.–26.09. Niina Mantsinen, 01.10.–24.10. Simo Saarikoski, 29.10.–21.11. BERGHALL: Olga Bergmann & Anna Hallin, 26.11.–19.12.Erika Erre     

Kulma

05.03.–17.04. Aalto ARTS valokuvataiteen lopputyönäyttely, 29.05.–29.08. Porvoon Triennaali, 03.09.–26.09. Kaija Mäenpää, 01.10.–24.10. Jesse Avdeikov, 29.10.–21.11. Ulpu Riikonen, 26.11.–19.12. Melissa Sammalvaara


2020

Porvoon Taidehalli

10.01. – 02.02. Iisa Maaranen  07.02. – 01.03. Teemu Korpela 06.03. – 16.03. Saimi Suikkanen  09.06. – 30.08. Reima Nevalainen  04.09. – 27.09. Anna Niskanen 02.10. – 25.10. Ylva Holländer  30.10. – 22.11. Henna Jula  27.11. – 03.01.2021 Filippa Arrias & Pauliina Turakka Purhonen

Galleria Fikka

10.01. – 02.02. Maria Stereo  07.02. – 01.03. Jan Ijäs  06.03. – 16.03. Anna Reivilä  29.05. – 02.08. Päivi Hirsiaho  04.08. – 30.08. Anssi Kasitonni  04.09. – 27.09. Hannu Karjalainen  02.10. – 25.10. Heini Aho  30.10. – 22.11. Sampo Malin  27.11. – 20.12. Hanna Saarikoski

Kulma

10.01. – 02.02. Autismisäätiö ja Ateljee Eivor, maalaus: Joannis Clementides, Kaija Karvonen, Otto Kasvio, Timppa Lintunen, Piritta Niskanen, Riina Noro, Juhani Rusanen, Sakari Söderström, Markku Tolvanen ja Heljä Wiljander, 07.02. – 01.03. Salla Laurinolli, 06.03. – 16.03. Samuel Lehikoinen, Paula Korhonen, Kristiina Korjonen, 09.06. – 30.08. Aura Hakuri, 04.09. – 27.09. Lotta Ingman, 02.10. – 25.10. Noora Ylipieti, 30.10 - 22.11. Taidetehtaan Taiteilijat, 27.11. – 20.12. Raija Marttinen, Reija Palo-oja, Hanna Räty