Gå till innehåll

KONTAKTUPPGIFTER

Konstfabrikens info betjänar må – fre kl. 9 – 18, lö kl. 11-16, tfn 0102318200, info@taidetehdas.fi
to 23.6 kl. 9-14, fre 24.6 – sö 26.6 stängd

Västra Alexandersgatan 1, 06100 Borgå

MÖTES- OCH EVENEMANGSLOKALER
Försäljning och marknadsföring

tfn 050 564 8776
myyntipalvelu@taidetehdas.fi (må-fr 9–16)

Susanne Dahlqvist
Verkställande direktör
tfn 040 587 3736
susanne.dahlqvist@taidetehdas.fi

Christel Toivo
Försäljningschef (möten och evenemang)
tfn 045 343 9770
christel.toivo@taidetehdas.fi

Johanna Espo
Försäljningschef (möten och evenemang)
tfn 040 900 2323
johanna.espo@taidetehdas.fi

Joonatan Hietanen
Tekniker
tfn 050 595 5987
junde.hietanen@taidetehdas.fi

Ossi Saarikko
Tekniker
tfn 044 555 5521
ossi.saarikko@taidetehdas.fi

BORGÅ STADS KULTURTJÄNSTER
Konstfabriken, kulturevenemang och -verksamhet

Susann Hartman
Chef för kulturtjänster (administration, bidrag)
tfn 040 550 4527
susann.hartman@porvoo.fi

Thomas Weissman
Kulturproducent (scenkonst)
tfn 040 489 9920
thomas.weissman@porvoo.fi

Eva-Rita Helin
Kulturinstruktör (bidrag)
tfn 040 489 9599
eva-rita.helin@porvoo.fi

Henrik Lindqvist
Utställningskoordinator (utställningar och uthyrning av konstnärsarbetsrum)
tfn 040 489 1610
henrik.lindqvist@porvoo.fi

Miira Holländer
Kulturkoordinator (barn och unga, uthyrning av Studion)
tfn 040 527 2647
miira.hollander@porvoo.fi

BORGÅ STADS TURISM- OCH MARKNADSFÖRINGSENHET
Konstfabrikens marknadsföring

Sari Myllynen
Turism- och marknadsföringschef
tfn 040 706 1200
sari.myllynen@porvoo.fi

Tanja Peisala
Marknadsföringsplanerare
tfn 040 489 9802
tanja.peisala@porvoo.fi

Jan-Christian Forsman
Marknadsföringsplanerare
tfn 040 489 9810
jan-christian.forsman@porvoo.fi

Katarina Broas
Evenemangsplanerare
tfn 040 489 1899
katarina.broas@porvoo.fi