Siirry sisältöön

Taidetehtaan yhteystiedot

puh. 010 231 8200 info@taidetehdas.fi, Läntinen Aleksanterinkatu 1, 06100 Porvoo

LASKUTUS

Laskutusosoitteemme on muuttunut 1.10.2022.

Verkkolaskuoperaattorinamme toimii Maventa Oy.
Y-tunnus 2386999-9
Verkkolaskuosoite 003723869999
Välittäjätunnus 003721291126


Jos verkkolaskujen välittäjänne on pankki esim. Nordea, Osuuspankki yms. välittäjätunnus on DABAFIHH
Mikäli ette pysty lähettämään verkkolaskuja, pyydämme toimittamaan ostolaskut suoraan
skannauspalveluun paperisena tai sähköpostitse.


Porvoo Event Factory Oy Ab (2386999-9)
23869999
PL100
80020 Kollektor Scan

KOKOUS- JA TAPAHTUMATILAT
Myynti ja markkinointi

puh. 050 564 8776
myyntipalvelu@taidetehdas.fi (ma-pe 9–16)

Susanne Dahlqvist
Toimitusjohtaja
puh. 040 587 3736
susanne.dahlqvist@taidetehdas.fi

Christel Toivo
Myyntipäällikkö (kokoukset ja tapahtumat)
puh. 045 343 9770
christel.toivo@taidetehdas.fi

Johanna Espo
Myyntipäällikkö (kokoukset ja tapahtumat)
puh. 040 900 2323
johanna.espo@taidetehdas.fi

Joonatan Hietanen
Teknikko
puh. 050 595 5987
junde.hietanen@taidetehdas.fi

Ossi Saarikko
Tapahtumarakentaja/tekniikka
puh. 044 555 5521
ossi.saarikko@taidetehdas.fi

PORVOON KAUPUNGIN KULTTUURIPALVELUT
Kulttuuritapahtumat ja -toiminta

Susann Hartman
Kulttuuripalveluiden päällikkö (hallinto, tuet)
puh. 040 550 4527
susann.hartman@porvoo.fi

Thomas Weissman
Kulttuurituottaja (esittävät taiteet, kiertueet)
puh. 040 489 9920
thomas.weissman@porvoo.fi

Eva-Rita Helin
Kulttuuriohjaaja (tuet)
puh. 040 489 9599
eva-rita.helin@porvoo.fi

Henrik Lindqvist
Näyttelykoordinaattori (näyttelyt ja taiteilijatyöhuoneiden vuokraus)
puh. 040 489 1610
henrik.lindqvist@porvoo.fi

Miira Holländer
Kulttuurikoordinaattori (lapset ja nuoret, Studion vuokraus)
puh. 040 527 2647
miira.hollander@porvoo.fi

PORVOON KAUPUNGIN MATKAILU- JA MARKKINOINTIYKSIKKÖ
Taidetehtaan markkinointi

Sari Myllynen
Matkailu- ja markkinointipäällikkö
puh. 040 706 1200
sari.myllynen@porvoo.fi

Tanja Peisala
Markkinointisuunnittelija
puh. 040 489 9802
tanja.peisala@porvoo.fi

Jan-Christian Forsman
Markkinointisuunnittelija
puh. 040 489 9810
jan-christian.forsman@porvoo.fi

Katarina Broas
Tapahtumasuunnittelija
puh. 040 489 1899
katarina.broas@porvoo.fi