Siirry sisältöön

Taidetehtaan yhteystiedot

puh 010 231 8200, info@taidetehdas.fi
Läntinen Aleksanterinkatu 1, 06100 Porvoo

LASKUTUS

Verkkolaskuoperaattorinamme toimii Fennoa Oy.
Y-tunnus 2386999-9
Verkkolaskuosoite 003723869999
Välittäjätunnus 003708599126

Porvoo Event Factory Oy Ab (2386999-9)
PL 83838
01051 LASKUT

KOKOUS- JA TAPAHTUMATILAT
MYYNTI JA MARKKINOINTI

puh. 050 564 8776
myyntipalvelu@taidetehdas.fi (ma-pe 9–16)

Anders Lindholm-Ahlefelt
Toimitusjohtaja
puh. 050 366 4251
anders@taidetehdas.fi

Christel Toivo
Myyntipäällikkö (kokoukset ja tapahtumat)
puh. 045 343 9770
christel.toivo@taidetehdas.fi

Johanna Espo
Myyntipäällikkö (kokoukset ja tapahtumat)
puh. 040 900 2323
johanna.espo@taidetehdas.fi

Jarno Pettersson
Työnjohtaja (tapahtumarakentaminen)
puh. 044 739 1925
jarno.pettersson@taidetehdas.fi

Ossi Saarikko
Tapahtumarakentamisen suunnittelu
puh. 044 555 5521
ossi.saarikko@taidetehdas.fi

PORVOON KAUPUNGIN KULTTUURIPALVELUT
KULTTUURITAPAHTUMAT JA -TOIMINTA

Susann Hartman
Kulttuuripalveluiden päällikkö (hallinto, tuet)
puh. 040 550 4527
susann.hartman@porvoo.fi

Thomas Weissman
Kulttuurituottaja (esittävät taiteet, kiertueet)
puh. 040 489 9920
thomas.weissman@porvoo.fi

Sari Hilska
Kulttuuripalvelukoordinaattori (tuet)
puh. 040 489 9599
sari.hilska@porvoo.fi

Henrik Lindqvist
Näyttelykoordinaattori (näyttelyt ja taiteilijatyöhuoneiden vuokraus)
puh. 040 489 1610
henrik.lindqvist@porvoo.fi

Veronica Svenskberg
Kulttuurituottaja (lapset ja nuoret, Studion vuokraus)
puh. 040 527 2647
veronica.svenskberg@porvoo.fi

PORVOON KAUPUNGIN MATKAILU & TAPAHTUMAT
TAIDETEHTAAN MARKKINOINTI

Sari Myllynen
Matkailun kehittämispäällikkö
puh. 040 706 1200
sari.myllynen@porvoo.fi

Tanja Peisala
Elinvoima-asiantuntija
puh. 040 489 9802
tanja.peisala@porvoo.fi

Jan-Christian Forsman
Elinvoima-asiantuntija
puh. 040 489 9810
jan-christian.forsman@porvoo.fi

Katarina Broas
Tapahtumapäällikkö
puh. 040 489 1899
katarina.broas@porvoo.fi